Moje cesta k PSYCH-K

PSYCH-K aneb najděte klíč ke své duši

PSYCH-K je pojem v českých podmínkách poměrně neznámý a mnohdy i nejednoznačně vyslovovaný. Nejedná se o jméno dalšího korejského diskotékového interpreta (PSY – pozn. autorky), ale o název terapeutické techniky založené na práci s podvědomím. Tato zkratka pochází z angličtiny, správně se vyslovuje „sáj kej“ a v překladu znamená „klíč k psyché“.

Metodu PSYCH-K jsem já osobně nalezla, poeticky řečeno, „za sedmero horami, za sedmero řekami“, čili po mnoha letech osobního rozvoje, zakoušení různých terapeutických technik, po dlouholetém studiu rozličných ezoterních směrů a putování po spletitých cestičkách mého vlastního života. Náhoda tomu chtěla a já dostala tu vzácnou příležitost vyzkoušet tuto metodu coby klient, dokonce opakovaně.

Dá se říct, že prvotní motivací, proč jsem PSYCH-K podstoupila, byla moje zvědavost. Tu mám prostě v povaze, stejně jako touhu zkoušet věci na vlastní kůži, abych si o nich mohla udělat obrázek sama a nehodnotila pouze na základě zaslechnutých či přečtených informací.

Byla jsem tedy hlavně zvědavá a nic moc převratného jsem neočekávala. Co by mě po tolika zážitcích z různých terapií taky mohlo překvapit, že. O to větší údiv nastal, když se v mém životě začaly jako mávnutím kouzelného proutku dít velmi rychle velmi zajímavé věci

Kdy a jak vzniklo PSYCH-K?

Pojďme si v krátkosti říct pár slov o historii této vpravdě revoluční metody. PSYCH-K vznikla v roce 1988 a jejím zakladatelem je Rob Williams. On sám se za autora techniky nepovažuje, říká o ní, že mu přišla darem. Dlouhá léta ji používal pouze sám pro sebe a své klienty. Až do chvíle, kdy se setkal se světově proslulým buněčným biologem a průkopníkem epigenetiky, Dr. Brucem Liptonem (autorem bestsellerů Biologie víry a Líbánkový efekt). Osudový okamžik jak pro Roba, tak pro samotné PSYCH-K.

Z doktora Liptona se stal nadšený propagátor metody a teprve díky němu se o této účinné technice dozvěděl celý svět. V České republice není zatím tak známá, jak by si zasloužila, a já bych to ráda napravila svým osobním přispěním.

Znáte energetickou psychologii?

PSYCH-K můžeme zařadit do tzv. energetické psychologie. S dovolením parafrázuji Bruce Liptona pro vysvětlení, jak to v naší mysli chodí:

„Složení krve ovládá další osud buněk. Mozek a mysl ovládají a kontrolují složení krve. Prostředí tedy kontroluje buňky, nedělají to geny.“

Doktor Lipton dále říká, že:

  • naše mysl řídí náš život (naše mysl kontroluje geny)
  • pouze 1 % nemocí je způsobeno genetikou, zbytek myslí a stresem
  • když změníme svou mysl, změníme i svou vnitřní biologii
  • nejsme oběťmi našich genů, jsme jejich PÁNY

Jak to funguje?

Naše podvědomí je jako automatický přehrávač dříve uložených nahrávek neboli podvědomých programů a vzorců chování. Již minimálně 400 let (od dob Jezuitů) se ví, že 95 % našeho chování řídí podvědomí, tedy jen 5 % svých činů aktivně ovládáme a jen těchto 5 % kapacity používáme k záměrnému plánování našich přání a tužeb – to je hodně málo, že?

Zbytek řídí podvědomá mysl se svými programy jako autopilot. A právě z tohoto důvodu stojí za to věnovat pozornost všemu, co máme ve svém podvědomí nahráno. Uvádí se, že 70 % programů, ve kterých fungujeme, je negativních a škodí nám. Já ráda říkám, že nám doslova sabotují vědomá rozhodnutí. Jednoduše řečeno, pokud musíte o cokoli v životě bojovat, znamená to, že váš nahraný program/vzorec právě tuto konkrétní věc/situaci nepodporuje.

A tady se právě otevírá prostor pro PSYCH-K. Energetická psychologie je dnes nejefektivnější a nejrychlejší způsob práce s podvědomím. Buňka nerozezná, zda je programována podvědomou či vědomou myslí. Výhodou je, že daný problém si s pomocí této techniky zpracujete za pár minut a není nutné procházet traumatizujícím zážitkem několik hodin, ani není nutné si většinu věcí vůbec vědomě vybavit.

Co dala PSYCH-K mně?

Mně samotné metoda pomohla vymanit se ze strachu opustit nevhodné zaměstnání. Našla jsem nové, kvalitní vztahy a otevřela se možnostem osobního i profesního růstu, o kterých jsem se dřív ani neodvažovala snít. Umožnila jsem si konečně zažívat radost, jednoduše být šťastná.

PSYCH-K si mě zavolala a já se s ní cítím být silně spojena. Ráda bych, aby jejích výhod mohli využívat i jiní lidé a proměnili své životy k lepšímu stejně jako já. I proto jsem podstoupila výcvik PSYCH-K a nyní pomáhám svým klientům jako facilitátorka. Naplňuje mě a často i dojímá, když mohu být svědkem doslova okamžité proměny těch, kdo za mnou přicházejí. Samozřejmě s ohledem na to, co si každý aktuálně řeší. PSYCH-K neslibuje nemožné na počkání, ale zázraky rozhodně umí😉

Pokud se cyklíte ve stejných situacích, stagnujete či cítíte, že se vám daří jedině tehdy, když vyvinete obrovské úsilí, je možné, že vaše podvědomí sabotuje to, co si tak vroucně přejete. Dejte PSYCH-K šanci a můžete možná poprvé v životě pocítit, jaké to je, když vás vlastní přesvědčení podporují. Stojí to za to.

Vy si stojíte za to…

Specializuji se na celostní přístup k člověku, podvědomou mysl i fyzické zdraví a výživu. Jako průvodkyně na cestě k sobě díky svým četným zkušenostem vám mohu pomoci nalézt ztracenou rovnováhu ve vašem životě. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře